Domov arrow O mne
O mne...

Momentálne ženatý, 28 ročný, mám dcérku Elišku, malého synčeka Peťka, pracujem pre RDF Consulting ako softvérový vývojár a žijem v Anglicku, v Brighton-e (Hove). V lete 2010 som dokončil vysokoškolské štúdium s First-class Master's degree (MComp) v obore Software Engineering. Bol som skoro dva roky zmluvne prenajatý skupine Avios Group (AGL) Limited a pomáhal ich vernostnému programu Avios a ich niekoľkým miliónom členom sprostredkovať online služby v rezorte cestovného ruchu. Od Apríla 2013 až do môjho odchodu z RDF som pracoval na projekte pre Air Charter Service, na ktorom som opravujem, čo iní dodrbali a dorábal všetko, na čo si klient spomenul. Od Júna 2014 som Software Engineer pre American Express, kde prevažne hasím ohne, keď sú nejaké na streche. Mám v pláne sa v budúcnosti venovať softwareovému inžinierstvu. ;-)

Aktuálnejšie informácie o mojom profesionálnom živote nájdete na stránkach LinkedIn - Môj verejný LinkedIn profil

oracle-certified-expertOd 16. Apr 2013 som sa stal Oracle Certified Associate - Java SE7 Programmer
Skúšku som zložil ako pravý majster na krásnych 98%

2. Dec 2013 som sa stal Oracle Certified Professional - Java SE7 Programmer
Skúšku som zložil na krásnych 85%

16. Apr 2015 som sa stal Oracle Certified Expert - Java Platform, EE 6 Web Component Developer
Skúšku som zložil na krásnych 87%

Vyššie uvedené info aktuálne ku dňu 20.04.2015


Po začiatkoch v Košiciach a v Příbore, na ktoré sa veľmi nepamätám, sa radičia napokon presťahovali do mestečka pod Tatrami: Poprad. V bytíku na okraji sídliska, s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier, som strávil 12 či 13 rokov. Každoročne sme chodievali na pekné dovolenky k moru; neskôr i do Álp na lyžovačky.

Ja zamlada
Strýkovia Emil a Milan

V roku 2001 som sa však v lete odlúčil od svojej domoviny a s dobrým úmyslom kultúrnej výmeny som sa podel na desať mesiacov do cudziny - USA. Po strastiplnej ceste som sa napokon ocitol v dedinke s asi 4000 obyvateľmi, Gosnell, v štáte Arkansas, kde som aj navštevoval miestnu strednú školu.

Po desiatich mesiacoch v Arkansase som sa vrátil na Slovensko, do bytu na tom istom sídlisku toho istého mesta, len o pár ulíc vedľa. Tam som strávil ďalšie tri roky, počas ktorých som si podoťahoval strednú školu - Gymnázium na ulici Dominika Tatarku v Poprade, bilingválna sekcia. Teda, doštudoval som si svoje nemecké dvojjazyčné gymnázium, spravil si nemeckú maturitu, zhrabol odbornú štátnicu z nemčiny a pobral sa na mesiac do Nemecka na stavbu sa plahočiť.

Na dovolenke
S otcom na dovolenke
Po návrate som si užil pekné leto a v septembri som nastúpil na Technickú Univerzitu v Košiciach, odbor Informatika. Po niekoľkých týždňoch som sa však na vec vykašľal a vyplnil si prihlášku na University of Brighton, odbor Software Engineering. A tak som sa potom presunul do Anglicka, do Brightonu, kde aj v tejto chvíli ešte stále som. Teda, som v Hove, ale to je akoby jedno a to isté. Začal som školu a po roku som s prekvapením obdržal list o výbornom prospechu, a že teda ma oceňujú tisíc-librovým štipendium, akože keď už som ten "top student". O rok som znova dostal toto ocenenie. Potom som nastúpil part-time do firmy, v ktorej pracujem dodnes.
Na vianoce
S mamčou na Vianoce

Posledná úprava ( Monday, 20 April 2015 )