Domov arrow Novinky
Druhý pôrod v Anglicku. Ako malý Peťko na svet prišiel
Malý Peťko Perháč
Pred skoro mesiacom sme rodili. Už druhýkrát. Aj tentokrát v Anglicku, v tej istej nemocnici - Royal Sussex County hospital, v Brighton-e.

V tomto článku sú moje zápisky o tejto (pre nás) veľkej udalosti. Začal som čosi zaznamenávať už v poriadnom predstihu, no a väčšinu som dopísal až keď bolo odrodené.

Linky na súvisiace články

Posledná úprava ( Sunday, 24 June 2012 )
Celý článok...
 
Deti a rodina
Rodina je oboje, ako základnou jednotkou spoločnosti, tak koreňom kultúry. Je to neutíchajúci zdroj podpory, obhajoby, uistenia a emocionálneho dobitia, ktoré dodáva dieťaťu silu, aby sa sebavedome odvážilo do väčšieho sveta a stalo sa všetkým, čím môže byť.

 Mariance NeiFert

Navštívte moju novú Facebook stránku pre rodičov a priazdnivcov rodiny a rodinných aktivít.

Deti a Rodina

Facebooková komunitná stránka pre všetkých fanúšikov rodinného kruhu

Deti a Rodina sú pre mňa číslo jedna! Pre všetky nesebecké mamy na svete, ktoré vymenili spánok za kruhy pod očami, účesy zo salónov za vlasy v gumičke, dlhé sprchovanie za krátke sprchovanie, neskoré noci za skoré rána, kabelky od módnych dizajnérov za tašky na plienky - a nič by na tom nezmenili. Mamy, ktorým nezáleží na tom, čoho sa vzdali a namiesto toho milujú to, čo dostali naspäť. Daj nám svoj Like, keď máš rád/rada svoje deti a rodinu :-)

Posledná úprava ( Monday, 30 April 2012 )
 
Návrat do sveta .NET
obrazok k clankuPo roku strávenom v Java lande sa navraciam k peknému C# a .NET. Síce po tom, ako som si zvykol na Eclipse sa mi IDE Visual Studio 2010 až tak nepozdáva... lepšie povedané, rozčuluje ma svojimi nedostatkami. No jazyk v ktorom budem vyvíjať, nie prostredie, je oveľa kvalitnejší a už sa teším na LINQ a lambda expressions. Pekné, pekné C#. Teraz sa prehrabujem stovkami stránok načmáraných poznámok, ktoré vzišli na svet z môjho systematického čítania 1700 stranovej knihy na C# a .NET.
Posledná úprava ( Tuesday, 06 March 2012 )
Celý článok...
 
Milé výroky detí

Z tohto projektu napokon nezišlo nič. Ktosi iný kdesi inde naštartoval čosi podobné a hromada zábavných detských výrokov je tam už zozbieraná. Hlavnou príčinou, pre ktorú však tento projekt neprešiel do ďalších fáz bola, že sa takmer nikto nodhodlal vyplniť dotazník. Založil som však stránku na facebooku, ktorá sa rozbieha celkom sľubne. Prosím, zastavte sa ju navštíviť - Deti a rodina.

Milé výroky detí je môj nový projekt. Dnes sa začal a hádam pôjde dobre. Najdôležitejšia je vaša pomoc. V prvej fáze projektu musím najprv nazhromaždiť niekoľko zaujímavých, vtipných, dojemných, šokujúcich výrokov detí. V druhej fáze ich uverejním na Webe. V konečnej podobe bude na svete stránka kde sa budete môcť rozveseliť milými vetičkami, ktoré z úst vypustili naše ratolesti.

Posledná úprava ( Thursday, 05 April 2012 )
Celý článok...
 
Moonlight Sonata (hrám na klavíri)
piano keys
Moonlight Sonata je (zatiaľ) jediná skladba, ktorú som sa naučil zahrať na klavíri úplne celú. Trvalo mi zhruba tri mesiace sa ju naučiť a nacvičiť si ju, no začínal som len s výtlačkom nôt a elánom. O notách neviem takme nič, len čo som sa naučil rozlúštiť ktorá čiarka či medzierka zodpovedá ktorému klávesu a ako sa hrá "sharp" či "double sharp". Napostupne som sa prelúskal cez všetky strany notovej osnovy a zapamätal si celých (vyše) päť minút tejto krásnej skladby.

Ešte jedna vec mi pomohla veľmi pri skúšaní - a to video na YouTube od Ukrajinskej klavírnej bohyne menom Valentina Lisitsa - tej to ide krásne! Nádherne a elegantne zahraná skladba.Posledná úprava ( Thursday, 15 December 2011 )
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 6 - 10 z 61