Domov arrow Novinky
Lady Elizabeth navštívila Slovensko
Eliška zabalená v osuškeZa účelom ukázať celému nášmu svetu to potešenie, čo nám prikvitlo do rodiny v januári sme sa vybrali na niekoľko týždňov na Slovensko. Elizabeth Anna Perháčová poctila svojou návštevou nie len jednu babku, druhú babku, jedného dedka, druhého dedka, svoju 6-ročnú tetku Katku a iných významných ľudí, ale i pochodila veľký kus Slovenska, častujúc obyvateľstvo svojimi premilými úsmevmi a rozjasňujúc životy mnohých svojim nádherným a nestrojeným smiechom.

Pochodila totiž so svojim švárnym doprovodom (traja junáci - strýkovia, a jedna švárna deva - moja lepšia polovička) po kúpaliskách a akvaparkoch v okolí siedmych hôr a siedmich dolín od Popradu.

Navštívila Bešeňovú, Vrbov, Tatralandiu, Aquacity a ktovie či nie aj iné super lokality.

Posledná úprava ( Saturday, 20 August 2011 )
Celý článok...
 
Eliška sa smeje ako divá
eliska sa smejeJáááj, tá naša Eliška. To je ale pokladík. Ako sme sa tak boli trošku poprechádzať okolo a počlnkovať po Štrbskom plese, podarilo sa mi ju tak rozosmiať, ako som ani len vo sne nedúfal. Veď to poznáte, ako tie rôzne zlaté malé deti z YouTube. Tak sme si z toho natočili také krátke video. Škoda, že mobil, ktorým sme toto natáčali nebol najúžasnejší, no lepší poruke nebol. Toto videjko je milé a určite by ste si ho mali pozrieť pre lepšiu náladičku.
Posledná úprava ( Wednesday, 27 July 2011 )
Celý článok...
 
Zničili mi pas na ambasáde
Pokazený cestovný pasTaká kuriózna vec sa mi prihodila až do smiechu, no smiech len cez slzy - obrazne povedané. Ako už názov článku celkom jasne vysvetlil, zničili mi pas. Po mojej prvej návšteve, kde som bol očesaný o kopu peňazí a úplne vyhúkaný a zarazený z toho ako to tam prebieha, som sa rozhodol, že už nikdy viac. A tak som po rodný list na vežvyslanectvo poslal ženu. Zápis dieťaťa do pasu prebieha hladko a rýchlo. A keďže to bolo niečo, čo sme potrebovali ako soľ, žena sa pobrala aj s obidvoma pasmi, že nám Elišku namieste zapíšu.

Našťastie sa podarilo zapísať Eli do pasu aspoň žene, lebo môj krásny nový pas, za ktorý som vysolil 140 eur, zožula tlačiareň. A vraj je už neplatný. A môžem lietať a vybavovať. Jak mi je dobre. :-)

Posledná úprava ( Wednesday, 16 October 2013 )
 
Ako sa (ne)fúkajú Veľkonočné vajíčka
fukanie vajec nahladVidejko, ktoré sme natočili pred troma rokmi - v 2008 - Baška sa snaží vyfúknuť vajíčko, no urobila si príliš malú dierku, tak sa trápi a ja jej do toho veľkodušne kibicujem.

Kvalita zvuku ušla, no vtedy som to natáčal už ani sám neviem na akom prístroji a technolódia z roku 2 zlyhala.

Posledná úprava ( Monday, 18 April 2011 )
Celý článok...
 
Slovenská Ambasáda Londýn, zápis do osobitnej matriky
cedulaUž mám prvú časť vybavovania papierov pre našu čerstvo narodenú Elišku za sebou. Dnes som si zobral deň voľna a hybaj ho do Londýna na ambasádu. Sám neviem kvôli čomu sa tam chodí, ale viem jedno - každý, komu sa v Anglicku narodí dieťa sa tam musí do troch mesiacov zastaviť. Stojí to spústu peňazí, celá táto šaškáreň. Najprv sme museli zaplatiť asi sedem libier za kópie anglického rodného listu, ktoré nám vystavili priamo tu v Brightone, kde aj bývame a kde sme rodili. Potom nastalo relatívne ticho, kým sme si nepozisťovali čo a ako treba robiť ďalej.
Posledná úprava ( Thursday, 31 October 2013 )
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 11 - 15 z 61