Domov arrow Novinky
Hlučný sused - ako sa vysporiadať s hlučným susedom v UK
thumbnail

Máme problematických susedov. Nie len jedného, no dokonca hneď dvoch. Spoznávam zákutia mestskej správy - zisťujem čo je legálne možné v mojom prípade podniknúť, aby sa v našom bytíku dalo žiť pri tých dvoch idiotoch: jeden v byte nad nami, a ešte jeden v byte nad ním. Zatiaľ som vyskúšal osobne kontaktovať každého z nich; na jedného som volal Noise Patrol a tí mu vystavili abatement notice; druhého som hlásil na úrade pre ochranu životného prostredia (oddelenie Environmental Health & Licensing). Čo sa dialo, ako to prebiehalo, k čomu mi to bolo dobré a čo som sa naučil som sa rozhodol spísať v nasledujúcich odsekoch.

Posledná úprava ( Monday, 22 April 2013 )
Celý článok...
 
Slovenská Ambasáda Londýn - otázky a odpovede (FAQs)
embassy london

Zodpoviem na niekoľko základných otázok, ktoré som si všimol, že vedú hľadajúcich z Googlu na moju stránku.

Text odlíšený takýmto štýlom je doslovná kópia vyjadrenia zo strany Veľvyslanectva, ktoré som kontaktoval pre potvrdenie pravdivosti informácií v tomto článku.

Chcel by som ešte prízvukovať, že toto nie je oficiálna stránka Veľvyslanectva. Hoci tu uvedené odpovede sú aktuálne ku dňu 04-Nov-2012, všetky najaktuálnejšie informácie nájdete na oficiálnych stránkach Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Londýne.


(A) Ako dlho trvá zapísanie dieťaťa do osobitnej matriky?

Osobitná matrika má na vyhotovenie matričného dokladu tri mesiace. To znamená, že zápis dieťaťa do osobitnej matriky nemusí trvať max. tri mesiace. Môže to trvať aj dlhšie. Osobne som mal takto zapísané dve deti a pri treťom by som si nádeje nerobil, žeby sa to dalo skôr. Naposledy sme čakali rovné tri mesiace na telefonát z ambasády. (Ťažko povedať prečo je to tak dlho, je to zdĺhavý proces. Ambasáda koná promptne, spomaľujú to skôr na slovenskej strane)

Posledná úprava ( Tuesday, 28 January 2014 )
Celý článok...
 
Detské pasy a ambasáda v Londýne

pas Tak to bol teda deň! V piatok som zabookoval dovolenku na pondelok, že pôjdeme celá rodina do Londýna na naše krásne veľvyslanectvo vyzdvihnúť si Peťkov nový slovenský rodný list a vybaviť pasy pre obe deti. Múdre hlavy kdesi sa rozhodli netolerovať primitívny spôsob cestovania, ktorý bol super pre deti aj rodičov celé veky; rozhodli sa, že deti zapísané v pasoch rodičov byť nemôžu a potrebujú mať svoj vlastný cestovný doklad. Je to super nápad, osobne si myslím, lebo takto môžu ničiť životy ľudí zbytočným papierovaním a odľahčiť rodinné rozpočty o nepotrebné peniaze, veď úradných poplatkov nie je nikdy dosť - načo si robiť život jednoduchším? Je ako je a od prvého júna tohto roku už deti bez vlastného pasu nemôžu cestovať po Európe; vlastne už nikde.

Zakúpil som lístky na vlak pre dve osoby tam aj nazad. Na druhý deň ráno, v sobotu, sa Eliška prebudí s nádchou a plným nosom. Už v noci chrchľala a fufňala, prevracala sa z boka na bok a ráno bola nevyspatá a nervózna. Takto sa to potom vyvíjalo deň za dňom, s prídavkom toho, že v nedeľu už aj Baška bola chorá a mala zvýšenú teplotu. Peťko v noci z nedele na pondelok vrieskal a pišťal v noci, akoby ho na nože brali, chrčal mu ten malý noštek - to Eliška sa postarala, aby aj bratmm mohol mať nádchu - toľko ho bozkávala celý víkend, aj so svojim osopleným nosom.

Posledná úprava ( Wednesday, 01 May 2013 )
Celý článok...
 
Jeseň prišla - vyraz do lesa
"Človek je dielom prírody, existuje v prírode a len vďaka nej žije. Nemôže sa preto od nej izolovať a to ani v myšlienkach."

Blíži sa jeseň a stromy sa skrašľujú teplými farbami. Zoberte rožky, salámu a utekajte do prírody, kým ešte nie je celá zasypaná snehom. Každé ročné obdobie má svoje čaro. Tak ako nás v letných horúčavách ťahá na pláž k moru, alebo biely sneh nás láka na lyžiach na hory, jeseň je ako stvorená pre výlety do prírody. S partnerom či s partnerkou si zájsť na romantickú prechádzku čarovným lesom; s deťmi zbierať listy či gaštany; a či len sám alebo so psíkom sa trošku poprechádzať krajinou a vychutnať si jemný šum vetra v oschnutých listoch stromov. Jeseň je ako stvorená pre krásne chvíle vonku.

Posledná úprava ( Sunday, 04 November 2012 )
 
Vybavovačky - narodilo sa mi dieťa v Anglicku
vybavovackyZavolal som na Council, aby som si dohodol termín, kedy pôjdem zaregistrovať narodenie malého Peťka. Dúfal som, že všetko možné papierovanie povybavujem počas tých dvoch týždňov, čo budem doma na dovolenke. No dali mi termín až na 11.6., čo je prvý deň kedy pôjdem do práce. Tak toho napovybavujem veľa veru. Na všetky papierovačky je nutné mať rodný list, ktorý mi vystavia až toho jedenásteho.

Keďže sme manželia, tak je to o niečo jednoduchšie, teda hlavne pre moju ženu, lebo to takto môžem celé vybaviť sám. Nie sú k tomu potrebné žiadne papiere, len sa treba zastaviť a všetky potrebné údaje im tam nadiktovať. Teda, očakáva sa od vás, že viete kedy sa vaša žena narodila a jej aktuálne povolanie.

Treba si so sebou zobrať nejaké mince na dodatočné kópie, ktoré pohltia slovenskí úradníci, ale ani s tými (kópiami) to netreba preháňať. Zoberte možno dve extra, okrem toho čo vám vystavia na úrade zadarmo.

Posledná úprava ( Thursday, 31 October 2013 )
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 5 z 61